Slunce na přání

Slunce po celý rok

Výhody solária

Sluneční záření je absolutně přirozené, ale není stále stejné. Množství UV záření a přesný poměr UVA a UVB záření totiž kolísá v průběhu dne i ze dne na den, zatímco záření v soláriu je téměř konstantní. Kůže má tak dostatek času zvykat si na UV záření a vytvořit si ochrannou vrstvu pigmentu. Podle vašeho fototypu vám v solárním studiu doporučíme vhodné solárium a dobu opalování.

Solárium podle ročního období

Jaro – Opalování působí proti jarní únavě, podporuje vlastní ochranu kůže proti záření a „naladí“ pokožku na léto.

Léto – Před dovolenou vás solárko skvěle připraví a opaluje i mimo letní vedra.

Podzim – Prodloužíte si letní opálení, propůjčí vám zdravý a zrekreovaný vzhled a dodá vitalitu na zimu.

Zima – Podporuje zdraví a zlepší náladu.

Druhy solárií

Klasické, tzv. horizontální – nazývá se solárním lůžkem a oceníte jej zejména tehdy, když jste unavení. Lehnete si a můžete relaxovat. Když náhodou usnete, nevadí – přístroj se po vypršení nastaveného času automaticky vypne.

Slunění vestoje, tzv. vertikální – jeho obliba stále stoupá. Výhodou jsou nejpřísnější hygienické podmínky, opálíte se rovnoměrně a nebudete se nepříjemně potit.

Solární kosmetika

V soláriu používejte krémy na podporu opálení, které obsahují především karoten, aminokyseliny a přírodní oleje. Většina přípravků obsahuje současně hydratační a pigmentotvorné látky. Vyrábějí se v gelech, rozprašovačích, krémech a pleťových mlécích. Vybrat si můžete sami a uvidíte, že opalování v soláriu je radost.

Tipy

 1. Přípravky ve spreji se používají před opalováním a jsou velice oblíbené. Hodí se i pro citlivou pokožku.
 2. Tělová mléka s rostlinnými výtažky zaručí intenzivnější opálení a jsou vhodná pro sušší pokožku. Spolu s mlékem po opalování si prodloužíte zhnědnutí.
 3. Gel s mlékem v jednom spojuje poprvé přednosti gelu a mléka a je určen pro hluboké a silné opálení.
 4. V solárku využijete i jednorázová balení opalovacích přípravků, které lze zakoupit přímo ve studiu.

Zlatá pravidla správného opalování

 • Nikdy opalování nepřehánějte – maximálně jednu „sluneční“ lázeň denně, maximálně deset během dvou až tří týdnů, pak stačí jedna až dvě lázně týdně, aby se udrželo hnědé zabarvení.
 • Respektujte svůj fototyp, nelámejte rekordy – jinak vyjdete ze solárka samá vráska!
 • Před použitím solárka odstraňte z pokožky všechny kosmetické přípravky a používejte speciální přípravky na opalování – nikdy nepoužívejte klasické prostředky proti slunci.
 • Rozlišujte mezi obyčejným a „turbo“ silným soláriem. Rozdíl je v intenzitě a délce pobytu. V obyčejném maximálně 30 minut, v turbo 10 minut.
 • Užíváte-li léky, před opalováním v soláriu si přečtěte jejich příbalový leták, zda opalování není zakázáno. Pokud berete antibiotika, neopalujte se.
 • UV záření ze solária poškozuje oční rohovku, proto je nutné používat ochranné brýle.
 • Opalujte se jen ve schválených soláriích – zeptejte se obsluhy, kdy se měnily trubice. Mají totiž předepsanou životnost.
 • Nekombinujte opalování na slunci s opalováním v soláriu – mohli byste překročit denní dávku UV záření.